wersja polska wersja polska wersja polska wersja rosyjska

Aktualności


  

 

XXIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla wodociągów i kanalizacji.

 

XXIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji
WOD-KAN2016 w Bydgoszczy w dniach 10-12 maj. Zapraszamy na nasze stoisko nr Z36 (zewnętrzne).

 

 


  

 

Otrzymaliśmy Gazele Biznesu 2015 - 16 Edycji

 

Poniżej prezentujemy nagrodę którą otrzymaliśmy.

 

gazela biznesu 2015


  

 

NOWE "ZABAWKI" WE WŁOSZCZOWSKIEJ OCZYSZCZALNI

 

Cały projekt pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Włoszczowa” pochłonął rekordową sumę ponad 18,5 miliona złotych brutto, z czego 8,5 miliona netto pozyskano z Unii Europejskiej. Włoszczowski zakład zaciągnął też około 5 milionów złotych pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, która będzie spłacana przez 14 lat. Wkład własny wyniósł około 6,5 miliona netto. Oprócz modernizacji oczyszczalni, przypomnijmy, wybudowano też 7 kilometrów sieci kanalizacyjnej w siedmiu ulicach w mieście (podłączyło się do niej już około 450 gospodarstw), a także wybudowano i przebudowano sieć wodociągową na odcinku ponad 2,5 kilometra. Powstało też nowe ujęcie wody na Czarnieckiej Górce. Spółka wzbogaciła się też o nowe „zabawki” do sprawdzania kanalizacji. Za unijne pieniądze zakupiono za ponad 1 milion złotych specjalistyczny samochód marki mercedes do czyszczenia kanalizacji oraz kolejny do przewozu próbek ściekowych (skoda yeti za 110 tysięcy). Wielkim zainteresowaniem na otwarciu cieszyła się również specjalna kamera na kółkach, służąca do przeglądu rurociągów, za którą zapłacono ponad 180 tysięcy złotych. - To nie milowy, a malutki krok w gospodarce wodno-ściekowej gminy. Jeszcze jest wiele do zrobienia - mówił podczas otwarcia największej w dziejach Włoszczowy inwestycji burmistrz Grzegorz Dziubek. Aż 7 sołectw (30 procent terenu) nie ma jeszcze wodociągów i aż 70 procent nie posiada kanalizacji w gminie Włoszczowa! Burmistrz zamierza w pierwszej kolejności doprowadzić sieć wodociągową do wsi. Dotację na ten cel gmina mogłaby uzyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Szacuje się, że całkowity koszt doprowadzenia wody i kanalizacji do wszystkich mieszkańców gminy Włoszczowa może wynieść, bagatela, nawet 100 milionów złotych!O nowoczesne „superzabawki” wzbogaciła się, dzięki funduszom unijnym, oczyszczalnia ścieków we Włoszczowie, która przeszła ostatnio gruntowną modernizację. 6 listopada odbył się odbiór końcowy największej w powiecie włoszczowskim zmodernizowanej oczyszczalni ścieków. Był to jej pierwszy remont od lat 90 XX wieku, to jest od czasu powstania tego obiektu. Była to jednocześnie najdroższa i najbardziej rozbudowana inwestycja ostatnich lat, jaką prowadził Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.Czytaj więcej: 
Dwa specjalistyczne samochody za ponad 1,1 miliona, kamera do sprawdzania rur za 180 tysięcy!

Źródło: Echo Dnia


  

 

zakup specjalistycznego pojazdu przez zakład komunalny gminy lędziny

 

Samochód specjalistyczny, przeznaczony będzie głównie do okresowego płukania sieci kanalizacyjnej, ciśnieniowego udrożniania kanałów przy użyciu wysokociśnieniowego układu wodnego z możliwością jednoczesnego odsysania gromadzonych nieczystości do zbiornika osadu. Samochód będzie również wykorzystany do usuwania zanieczyszczeń i osadów z wpustów ulicznych, studzienek kanalizacyjnych oraz do wywozu osadów z przepompowni. Pojazd ten umożliwi pracownikom firmy szybką reakcję na awarie oraz właściwy poziom utrzymania i konserwacji sieci wodno-kanalizacyjnych oraz przepompowni ścieków.W ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Gminie Lędziny” Spółka Partner zakupiła za kwotę  1.150.000,00 zł netto złotych specjalistyczny samochód do eksploatacji sieci kanalizacyjnej. Dostawcą samochodu była firma  Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o. Zakup samochodu jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: Gmina Lędziny

   

 

UMOWA NA DOSTAWĘ specjalistycznego pojazdu z zabudową ffg elephant vacu - zamawiający wodociągi kieleckie

 

FFG Elephant Vacu to samochód typu ssąco-czyszczącego do udrażniania i konserwacji kanalizacji sanitarnej. Jest to prawdziwa fabryka na kołach, skok cywilizacyjny, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli sprawniej, szybciej i w sposób przyjazny dla środowiska udrażnianą kanalizację. Samochód z zabudową FFG Elephant Vacu (co można przetłumaczyć odkurzacz-słoń) będzie miał kamerę, która ułatwi kierowcy najazd nad studzienkę kanalizacyjną, skrętną tylną oś i recycling wody używanej do płukania rur. Dzięki tej ostatniej opcji pojazd będzie mógł ponownie wykorzystywać wodę z kanalizacji lub „ciągnąć” ją na przykład z rzeki. A nazwę „słonia” zyskał dzięki teleskopowej konstrukcji rury wprowadzanej do kanału. Pozwala ona na wygodne dotarcie do studzienki umieszczonej w trudno dostępnym miejscu. Pojazd dostarczyła kielecka firma Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o.

Źródło: Wodociągi Kieleckie

   

 

UMOWA NA DOSTAWĘ DWÓCH POJAZDÓW DO OBSŁUGI KANALIZACJI PODPISANA

 

W dniu 25 maja 2015 r.podpisaliśmy umowę z firmą: Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach przy ul. Posłowickiej 215 na dostawę dwóch pojazdów do obsługi kanalizacji (pojazdu specjalnego wielofunkcyjnego do czyszczenia kanalizacji za kwotę 1.290.000,00 zł netto i pojazdu specjalnego do czyszczenia kanalizacji z odzyskiem wody - recyklingiem za kwotę 1.570.000 zł netto) w ramach projektu pn.: "Międzygminny system wodno-ściekowy w ramach aglomeracji Puławy" współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Fotorelacja z wydarzenia: 

Podpisanie Umowy na DOSTAWĘ POJAZDu SZWIK W Szprotawie

 

W dniu dzisiejszym tj. 3 września 2015 r. została podpisana umowa z firmą Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. z siedzibą w Szprotawie, umowę na dostawę samochodu specjalnego w ramach Zamówienia: pn. „Kontrakt nr 19 – Zakup samochodu specjalnego do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji” stanowiącego część Projektu „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno – ściekowej dla Aglomeracji Szprotawa” współfinansowanego ze środków PO Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: http://szwik.pl/podpisalismy-umowe-na-samochod-specjalny/

 

 


 

Fotorelacja z targów 2015 w bydgoszczy

 

Fotorelacja z Targów Wod-Kan 2015 w Bydgoszczy.

 

Powrót

AKTUALNOŚCI

XXIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji

     ...
więcej

OTRZYMALIŚMY GAZELE BIZNESU 2015 - 16 EDYCJI

     ...
więcej

KONTAKT Z NAMI

Siedziba Firmy
Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o.
ul. Posłowicka 215
25-145 Kielce


Telefon +48 41 346 12 93
Fax +48 41 346 12 17e-mail:
m.tymborowski@pojazdykomunalne.pl
tymborowski@pojazdykomunalne.pl

NASZE REALIZACJE

skup aut szczecin